Серията без победа на Унион продължава

Волфсбург и Унион (Берлин) направиха равенство 1:1 в последния мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Гостите излязоха напред в резултата с гол от дузпа на Йосип Юранович в 72-ата минута, но в 84-ата Патрик Вимер донесе точката на "вълците". За Унион това беше 4-ти пореден шампионатен двубой без победа. В класирането съставът на Урс Фишер заема 4-то място с 45 точки, колкото имат още РБ Лайпциг и Фрайбург. Волфсбург е на 8-а позиция с 35 точки.

Домакините започнаха силно и можеха да поведат в 15-ата минута, когато Матиас Сванберг стреля от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. В края на полувремето Волфсбург пропусна още по-чисто положение. Омар Мармуш се освободи и излезе очи в очи с Фредерик Рьонов, но шутира покрай вратата. Мармуш още веднъж се размина с гола секунди преди почивката.

В 59-ата минута Сванберг се оказа на върха на поредната опасна атака на "вълците". Шведът стреля с глава в близкия ъгъл, но Рьонов изби. Противно на логиката, Унион испя да поведе в средата на второто полувреме. Берлинчани получиха дузпа и защитникът Йосип Юранович хладнокръвно прати топката в мрежата.

Волфсбург се хвърли на финален щурм и усилията на тима дадоха резултат в 84-ата минута. Кевин Паредес намери появилия се малко по-рано от пейката Патрик Вимер и австрийският халф с външен фалц изненада Рьонов за 1:1. Тимът на Нико Ковач е само с една победа в последните си 6 мача.

Снимки: Gettyimages