Атлетик излъга Сокол в съседското дерби

Атлетик (Куклен) спечели у дома с 2:1 срещу Сокол (Марково) в дербито на съседите. Двубоят е от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Кристиан Чолаков е героя за домакините. Той излезе по диагонала сам и откри резултата, четвърт час след началото. В 40-ата минута капитана Теодор Митрев даде пас на Алекс Георгиев и равенството беше възстановено. Последва натиск соколите. Пропуск направи голмайстора Георгиев.

Стражът на Атлетик отрази опасен удар на Станимир Марински. Гостите натиснаха след почивката. В 70-ата минута обаче топката беше изсипана в наказателното поле на Сокол, настана суматоха, Чолаков овладя и почти от аутлинията реализира победното попадение. В оставащото време Атлетик удържа щурма на противника.