Мирослав Миндев: Подготвяме жалба срещу съдийството в Казанлък

1:1 приключиха в Казанлък местния Розова долина и Загорец (Нова Загора). Двубоят е от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Надим Ангелов откри резултата за домакините след около половин час игра. Пламен Иванов изравни от дузпа, секунди след почивката. Пред Sportal.bg треньора на гостите Мирослав Миндев изрази възмущението си от съдийството.

„Крайно недоволни сме от тенденциозните отсъждания на главния съдия на срещата Мюмюн Сар. Подготвяме жалба срещу съдийството в Казанлък. Претенции и все основателни има в изобилие. Несъществуващи два жълти и червен картон на Станислав Митов. Той влезе в игра в 60-ата минута и само след 120 секунди вече имаше жълт картон без никакво основание. В 72-ата минута пък по време на игра в нашата половина, край тъчлинията получи втори жълт и червен картон за симулация, без да е имало такава. Отсъдената дузпа за за нас беше сто процентова, но тази за Розова долина – несъществуваща, както и картоните, които получиха нашите футболисти. Загорец винаги е бил в Топ 3 на най-коректните отбори в първенството с най-малко наказателни картони. Имахме предварителна информация, че ще ни ощетят по този начин, защото в предишни мачове по същия начин е бил ограбен Розова долина. Нямаме претенции към страничните съдии, както и към отбора на домакините. След като останахме с 10 футболисти, играхме само в защита и можеше да загубим срещата“, заяви Миндев.