Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Загорец без проблеми срещу Верея

Загорец (Нова Загора) разгроми гостуващия му Верея (Стара Загора) с 5:0. Двубоят е от 22-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Треньорът на домакините Мирослав Миндев заложи на футболистите, които не играха в сряда срещу Розова долина за купата на Аматьорската футболна лига.

Над всички днес беше Пламен Иванов, който вкара четири гола. Иван Тошев откри резултата в 17-ата минута, когато беше изведен сам срещу вратаря на съперника. Така завърши полувремето. След почивката, Иванов записа хеттрик за четвърт час. Той удвои в 60-ата минута след пас на Иван Винков. Малко след това беше точен и от дузпа. В 76-ата минута двамата с Винков повториха успешно атаката, от която падна втория гол. В 88-ата минута Денислав Атанасов подаде от другия фланг и Иванов опъна мрежата за четвърти път.