Лудогорец разби Ботев (Пловдив) на Коматево при 15-годишните

Лудогорец разгроми Ботев (Пловдив) в дербито на 19-ия кръг на Елитната група до 15 години. В 11-ата минута разградчани се възползваха от избита топка след корнер и Боян Иванов реализира за 1:0. До края на полувремето други попадения не паднаха.

Втората част започна добре за "зелените" и след добра атака завърши с гол на Елисей Съров. В 42-рата минута Максим Минков с глава направи резултата класически след неразчетено излизане на вратаря на Ботев (Пд).

В ответната атака "канарчетата" получиха дузпа за нарушение срещу Радослав Караманов. Ударът на Валери Владимиров от бялата точка обаче срещна напречната греда и резултата остана непроменен. Малко след това капитанът на домакините Радослав Караманов получи директен червен картон за удар без топка.

В 63-ата минута Йоан Атанасов направи резултата 4:0, след като засече с глава центриране на задна греда. В края на мача Калоян Божков вкара и пети гол за Лудогорец след брилятно изпълнен пряк свободен удар.

С тази победа Лудогорец продължава да бъде убедителен лидер в класирането на Елитната група до 15 години.

Снимки: Sportal.bg