ЦСКА - София спечели дербито с Национал при 15-годишните

ЦСКА - София победи Национал с 2:1 в среща от 18-ия кръг на Елитната група до 15 години, играна на изкуствения терен на НСА. Двубоят започна по-добре за гостите и още в 5-ата минута откриха резултата след гол с глава на Самуил Барабанов.

До края на полувремето двата отбора си размениха по едно сериозно положение, но резултатът остана непроменен. 120 секунди след почивката домакините успяха да изравнят. Виктор Илиев се възползва от грешка в отбраната на "червените" и с удар по диагонала отбеляза.

ЦСКА - София отговори с две добри положения в рамките на две минути. Първо Александър Донев пропусна останал сам срещу вратаря, след което Александър Георгиев също имаше шанс да върне преднината на гостите.

Последваха силни минути на Национал и в 57-мата минута удар на Максим Йонин бе отразен от вратаря на гостите. 10 минути преди края на редовното време Самуил Барабанов донесе победата на "червените" след неразбирателство в отбраната на Национал.

Снимки: Sportal.bg