Дубълът на Локо (Пловдив) прегази Загорец

Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) започна годината с 4:1 като гост на Загорец (Нова Загора). Двубоят е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Пловдивчани доминираха и пропуснаха да бият с повече. Започнаха ударно, но пропиляха няколко възможности да открият резултата. Стана обратното. След изритана топка, Пламен Иванов преодоля вратаря и даде аванс на домакините в 35-ата минута.

Секунди преди почивката обаче локомотивци изпълниха корнер, съотборник свали топката на Тодор Павлов, който изравни резултата. Десетина минути след началото на втората част Петър Андреев подаде отляво на Васил Църцев и обрата стана факт. В 75-ата минута вратаря и капитан на Загорец Евгени Караманов удари с крак в гърдите съперник. Съдията му вдигна червен картон и отсъди дузпа, която Иван Михайлов реализира. Накрая Сами Мехмедов заби четвъртото попадение с шут от 25 метра.