Черно море си тръгна с три точки от Благоевград след ВАР дузпа

Отборът на Черно море победи с 1:0 Пирин (Благоевград) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение отбеляза Атанас Илиев от дузпа в началото на срещата.Двубоят бе равностоен в голяма част от играта си, но гостите успяха да вземат три точки, с което да продължат борбата си за първата шестица. Домакините пък са във все по-тежка позиция и мястото им в елита става под все по-голяма въпросителна.

Гостите започнаха по-активно срещата и в 11-ата минута резултатът бе открит. Алекс Фернандес стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби в ръката на Вячеслав Велев. След консултация с ВАР главният съдия Валентин Железов посочи бялата точка. Зад топката застана Атанас Илиев и реализира в полза на варненци.

До края на полувремето Черно море продължи да е по-настъпателният тим и можеше да удвои резултата, но удар на Алекс Фернандес мина малко над гредата.

През втората част играта бе като цяло равностойна, като на моменти дори домакините имаха инициативата. Велев и Тасев бяха близо до изравняване, но не съумяха. Най-чистото положение дойде малко преди края на двубоя, когато Преслав Йорданов засече центриране от корнер, но вратарят Иван Дюлгеров изби в ъглов удар. Така или иначе домакините не успяха да стигнат поне до точката, а гостите си тръгнаха доволни от Благоевград.

В класирането Черно море вече е на пета позиция с 36 точки, докато Пирин остава на предпоследно място с 13 точки - само на една над последния Спартак (Варна).

ПИРИН 0:1 ЧЕРНО МОРЕ
0:1 Илиев (11-д)

Състави:

ПИРИН: 21. Георгиев, 11. Йорданов, 73. Бенгюзов, 19. Велев, 14. Кондраков, 23. Тонев, 8. Семенив, 18. Смоленски, 72. Сенхаджи, 10. Шоколаров, 20. Макрецкис

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 6. Попов, 19. Василев, 77. Велев, 10. Василев, 71. Панайотов, 8. Сула, 11. Фернандес, 9. Илиев.

НАЧАЛО: 17:30 часа
СТАДИОН: "Христо Ботев", гр. Благоевград
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Валентин Железов

Снимки: Startphoto