Ботев (Пд) взе глътка въздух след успех срещу Берое

Ботев (Пловдив) спечели 111-ото издание на Битката за Тракия след успех с 1:0 над Берое (Стара Загора). Двубоят бе от 21-ия кръг на efbet Лига. Па Конате (30) отбеляза единственото попадение за "канарчетата". Ботев бе по-добрият тим на терена днес и заслужено спечели този важен мач, в който се изправиха 10-ият и 11-ият във временното класиране. Със спечелените три точки пловдивчани взеха глътка въздух и дръпнаха на Берое. Успехът бе първи в официален мач за наставника Бруно Балтазар.

Старши треньорът на Ботев Бруно Балтазар не можеше да разчита на Джеймс Ето‘о. Причината е, че халфът получи червен картон в срещата срещу ЦСКА-София.

Срещата започна с блокиран шут на Антоан Бароан още в първата минута. В 7-ата минута Дилан Мертенс стреля крайно неточно и топката излезе в аут. Секунди по-късно Берое не успя да изнесе топката и тя попадна право в краката на Точукву Ннади. Той опита интересно извеждащо подаване, което стигна до Уме Емануел. Нападателят протегна крак, но пасът беше малко по-силен от необходимото и той не успя да стреля във вратата.

В 12-ата минута Антоан Бароан се освободи много добре от Симеон Мечев. Нападателят си нагласи топката на левия крак и потърси далечния ъгъл на вратата, но топката излезе в аут. В 26-ата минута Николай Минков преодоля Гомес Сана с финт, влезе остро в наказателното поле и стреля. Шутът на десния халф-бек беше неточен. Берое отвърна удар в аут на капитана Симеон Мечев. В 29-ата минута бранител блокира опасен шут на Тонислав Йорданов. От последвалия корнер дойде и първата по-сериозна опасност пред стража Хидайет Ханкич. Първо Вини Трибулет не успя да преодолее вратаря от близка дистанция, а след това и удар на Педро Енрике беше париран от Ханкич.

В 30-ата минута Ботев поведе в резултата с хубав гол на Па Конате. Левият халф-бек беше намерен от Дилан Мертенс в наказателното поле, а националът на Гвинея преодоля двама защитници още с поемането на топката. Последва силен удар точно под гредата, който стави Иван Караджов безпомощен.

В 43-ата минута, след поредно лошо изнасяне на топката от футболистите на Берое, Антоан Бароан влезе остро в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В 53-ата минута Макс Челич се извиси в наказателното поле на Ботев след центриране от корнер. Бранителят засече с глава, но топката премина над напречната греда. Три минути по-късно Ханкич парира шут на Серкан Юсеин.

Видимо през второто полувреме футболистите на наставника Николай Киров бяха по-активни, но трудно достигаха до чиста голова ситуация пред Ханкич. В 65-ата минута Калоян Кръстев настъпи топката за Серкан Юсеин. Полузащитникът пое и шутира с левия крак, но покрай дясната греда.

В 71-ата минута Ботев стигна до втори гол, който обаче не бе зачетен заради засада. Уме Емануел в наказателното поле, премина покрай Иван Караджов и реализира. ВАР също потвърди, че Уме е бил в положение на засада при подаването от Точкувку Ннади.

Детинска грешка при изнасянето на топката от Педро Енрике за малко не доведе до втори гол във вратата на Берое в 83-ата минута. Бранителят подари топката на Секулич, а нападателят напредна и шутира в близкия ъгъл на вратата. Иван Караджов обаче внимаваше и парира. Две минути по-късно опасен удар на Тодор Неделев мина опасно покрай вратата. В 88-ата минута Тирбулет прати топката над горната греда.

В 86-ата минута Ханкич беше на точното място при шут на Спас Георгиев, а веднага след това Караджов също трябваше да се намесва след нова неточност в защитата пред него и изстрел на Секулич.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 1:0
1:0 Па Конате (30)

Стартови състави:

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точувку Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец;

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Де Асис, 3. Гомес Сана, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 21. Винни Трибулет, 98. Тонислав Йорданов;

СЪДИЯ: Ивайло Ненков
СТАДИОН: "Ботев 1912", Коматево
НАЧАЛО: 14:45 часа

СНИМКИ: startphoto.bg