Гент също като Андерлехт трябваше да се мъчи с дузпи

Носителят на Купата на Белгия Гент се промъкна до осминафиналите в Лигата на конференциите след драматичен успех след дузпи над Карабах. Двата отбора си размениха по една победа с по 1:0 в редовното време, което доведе до продължения и удари от бялата точка на реванша във Фламандия. При тях азерите направиха един пропуск.

Гостите имаха малшанс да ударят греда в самото начало на срещата.

20-годишният нигерийски нападател Гифт Орбан се появи като резерва в 71-вата минута и само три по-късно реализира така чаканото попадение за Гент, с което авансът на азерския шампион от първия двубой беше заличен.

После Орбан реализира и при удари от 11-ия метър, както сториха и всички останали от изпълнилите му съотборници. Алжирецът Ясин Бензиа обаче пропусна четвъртата дузпа за Карабах, след което Седерик ван Даеле сложи точка на спора с победен гол.

На жребия (петък от 14:00 часа) за следващия кръг белгийският състав ще е в урната на непоставените и ще се падне с някой измежду Уест Хам, Ница, АЗ Алкмаар, Слован (Братислава), Виляреал, Юргорден, Истанбул Башакшехир или Сивасспор.

Снимки: Imago