Саяна повали Асеновец

Саяна (Хасково) спечели у дома с 2:1 срещу Асеновец (Асеновград). Двубоят е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. В средата на първата част гостите загубиха Мутлу Алиев заради контузия. Димитър Алексиев тресна гредата на асеновградската врата в 31-ата минута. В 35-ата след двойно подаване със Спас Милушев, Митко Плахов стреля на сантиметри от външната страна на асеновската врата. Секунди след почивката Христо Христов подаде отдясно и Алексиев откри резултата за Саяна. 180 секунди по-късно Васил Гуджев изравни директно от корнер. В 68-ата минута хасковския тим изпълни корнер и Георги Хашев вкара победния гол.

После футболист на Асеновец пропусна да изравни с глава. Плахов пък стреля опасно, но стража изби топката с върха на пръстите на ръката си. Осезаемо се почувства в Саяна отсъствието на контузения им капитан Тейнур Марем.