Три гола за 15 минути донесоха третото място на Фламенго в Мароко

Фламенго спечели малкия финал на Световното клубно първенство в Мароко след драматична победа с 4:2 над Ал Ахли. Бразилският тим, който е носител на Копа Либертадорес, губеше с 1:2 до 77-ата минута, но вихрен последен четвърт час донесе три гола в мрежата на съперника от Египет. Два гола от дузпи реализира Габигол (11’ и 85’), а още два добави националът Педро (77’и 90’), който беше част от състава на “селесао” в Катар.

За обрата помогна и изгонването на Халед Абделфатах от тима на Ал Ахли в 69-ата минута. Отделно отборът от Египет пропусна дузпа при 1:1.

На полуфиналите Фламенго отстъпи с 2:3 от Ал-Хилал, а Ал-Ахли беше разгромен с 4:1 от Реал Мадрид.

Габриел Барбоса, известен като Габигол, изведе бразилците напред от наказателен удар в 11-тата минута, но в 38-ата Ахмед Хамди изравни.

Африканците започнаха по-силно втората част и спечелиха дузпа в 58-ата, която обаче Али Маалул не успя да реализира, след като вратарят Сантос я спаси.

Две минути по-късно Ал Ахли все пак излезе напред, като пак точен беше Хамди.

В 69-ата съдията даде втора дузпа за Фламенго, но след преразглеждане я отмени, тъй като нарушението се оказа извън наказателното поле. Направилият фала Абделфатах обаче беше изгонен с директен червен картон.

Това улесни южноамериканците, които осъществиха обрата. Педро изравни в 77-ата, а в 84-ата Габигол реализира за 3:2 от поредната дузпа в срещата. В началото на добавеното време Педро реши всичко с попадение за 4:2.