16 дузпи в Пловдив! Спартак елиминира Гигант за купата на АФЛ

Спартак (Пловдив) надви Гигант (Съединение) с общи резултат 8:7 след изпълнения на дузпи и спечели финала на Област Пловдив от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. През 90-те минути, топката спря по веднъж в двете мрежи. Първата част беше равностойна. Свилен Щерев откри за Гигант с глава след центриране на Здравко Жилов в 25-ата минута. Десетина по-късно Мирослав Радев изравни от фаул. През втората част селекцията на Георги Мечечиев доминираше, но не успя да материализира предимството си. Георги Мавродиев и Жилов пропиляха отлични шансове. Дузпите започнаха с пропуск на Тодор Тимонов от Спартак. Християн Казаков обаче не вкара четвъртата за тима от Съединение. Съотборникът му Васко Василев пък пропиля осмата и спартаковци се класираха за следващия кръг.