Ница наказа Марсилия на "Велодром"

Ница се изкачи на осмо място във френската Лига 1, след като спечели с 3:1 гостуването си на Марсилия. Това бе едва четвърто поражение за ОМ от началото на сезона, но след него тимът на Игор Тудор изостана на 8 точки от водача Пари Сен Жермен. Софиан Диоп, Гаетан Лаборд и Билал Брахими бяха точни за Ница, а за Марсилия дебютно попадение реализира Руслан Малиновский.

Първата добра възможност в мача създадоха гостите, но Кефрен Тюрам стреля встрани от вратата. До средата на почивката Марсилия наложи сериозна преса, но от това не дойдоха опасни положения, а контрите на Ница на няколко пъти създадоха напрежение пред Пау Лопес. В 38-ата минута удар на Тюрам беше блокиран, но при добавката Диоп не сбърка - 0:1.

Това беше 10-и от последните 13 мача на "Велодром", в който Марсилия получава първия гол. Малко преди почивката домакините инкасираха и второ попадение, дело на Лаборд. Тудор реагира, като извади от игра Димитри Пайе и дебютанта Витиня, а вместо тях пусна Малиновский и Алексис Санчес. Ница обаче все така умело използваше свободните пространства и беше близо до трети гол чрез Терем Мофи.

В 60-ата минута комбинация между резервите Санчес и Малиновский завърши с попадение на украинеца, което върна интригата. Марсилия се хвърли да изравнява, но защитата на Ница действаше стабилно, а в 85-ата минута красиво изпълнение на Брахими затвърди успеха на "орлетата".