ФК Сливен с престижен успех

Едноименният отбор на Сливен спечели с 3:2 срещу Черноломец (Попово) в контрола. Младият южен тим дръпна в резултата още до средата на първото полувреме. Сава Савов откри резултата в 8-ата минута с шут от 20 метра. От същата дистанция в 20-ата минута удвои Стоян Николов. Противникът също имаше шансове да вкара, но не се възползва. Футболистите от Сливен имаха възможности да премахнат окончателно интригата в началото на втората част. На два пъти Кристиян Стоилов и веднъж Иван Петров пропуснаха да реализират очи в очи с вратаря на съперника. Опитният състав на поповци се върна в мача само за няколко минути, довеждайки съотношението до изходна позиция – 2:2 с попаденията на Тихомир Кънев и Диян Димитров. Точка на спора постави Сава Савов с фалцов удар от 25 метра в 85-ата минута – 3:2. Още възможности за гол имаха и играчите на Черноломец.