Рома си свърши работата срещу Специя, Петко Христов игра едно полувреме

Рома спечели с 2:0 гостуването си на Специя и временно се изкачи на четвърто място в класирането. Стефан Ел Шарауи откри резултата в края на първото полувреме, а Тами Ейбрахам се разписа в началото на второто полувреме. Пауло Дибала, който миналия мач вкара два гола, този път се отчете с две асистенции.

Българският национал Петко Христов започна като титуляр, но бе сменен на почивката. Влезлият на негово място Салваторе Еспозито сбърка фатално в 49-ата минута, след като Дибала пресече подаването му и това доведе до втория гол в мача.

Проблемите на Специя започнаха още в 13-ата минута, когато Емил Холм се контузи и трябваше да бъде заменен. Малко след смяната Христов се хвърли на шпагат в наказателното поле, а Залевски падна и изглеждаше, че симулира. Съдията не отсъди дузпа и показа жълт картон на един от помощниците на Жозе Моуриньо за протестите от пейката на гостите.

Рома играеше повече с топката, но не създаваше голови ситуации. Чак към края на полувремето "вълците" стигнаха до възможност след центриране от фал на Дибала, но до удар не се стигна. В 45-ата минута Ел Шарауи отклони топката към Дибала, той напредна и му върна на празна врата и резултатът бе открит.

В началото на втората част Еспозито опита да намери свой съотборник, но подаването бе много лошо и топката отиде в Дибала. Аржентинецът пусна към Ейбрахам, който преодоля Кадара, напредна и се разписа. Малко след това римляните пропуснаха добра възможност за нов гол. Драговски спаси, след като Калдара бе отклонил топката, след това Ейбрахам и Матич не успяха да се възползват. Специя взе инициативата от средата на втората част, но гостите се справяха отлично с опитите на съперника да се върне в мача.

Снимки: Imago