Наполи се справи с 10 от Сампдория за първата си победа през тази година

Лидерът в Серия "А" Наполи записа безпроблемен успех с 2:0 като гост на борещия се да не изпадне Сампдория в двубой от 17-ия кръг на италианския елит. Това беше първа победа за тима през тази година след загубата с 0:1 от Интер в сряда.

Преди началото на мача имаше серия от прояви в памет на починалите легенди на “моряците” Синиша Михайлович и Джанлука Виали. Италианските национали на гостите Салваторе Сиригу, Джовани Ди Лоренцо и Джакомо Распадори, поднесоха цветя пред трибуната с агитката на Сампдория, като същото направиха и от лагера на домакините. На екраните на “Луиджи Ферарис” пък бяха излъчени видеа с изпълнения на Михайлович и Виали, докато публиката скандираше имената им, а играчите на Самп загряваха с фланелки с името и номера на бившия нападател. Разбира се, имаше и огромни транспаранти за двамата: “Пример за този футбол, история за нашата фланелка… Благодарим за всичко, Синиша” по адрес на славния сърбин, както и “Голмайстор. Шампион. Легенда” за великия нападател. По време на минутата мълчание на скамейката на генуезците бяха тримата пораснали синове на Михайлович, държейки негова фланелка заедно с наставника Деян Станкович, докато клубният президент Марко Лана показа фланелка на Виали.

Самият двубой започна с дузпа за Наполи, която беше изпълнена в 6-ата минута, след като Никола Муру настъпа Андре-Франк Замбо Ангиса. Матео Политано се зае с изпълнението от бялата точка, което беше отразено от Емил Аудеро с помощта на близката греда. Виктор Осимен обаче се погрижи Наполи да поведе, разписвайки се в 19-ата минута след асистенция на Марио Руи. “Партенопеите” обаче продължиха да тормозят противниковата защита и при един пробив на Осимен в 38-ата минута Томас Ринкон го спря с грубо нарушение, като в замяна получи директен червен картон. Това улесни задачата на неаполитанците, които натискаха и чакаха възможност за нов гол. Тя дойде в 82-ата минута, когато Елиф Елмас се разписа хладнокръвно от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роналдо Виейра.

С тази победа водачът в класирането Наполи събра 44 точки в актива си, докато Сампдория остава на 18-ото място в зоната на изпадщите с едва 9 пункта.

Снимки: Gettyimages