Ливърпул се размина с ново отпадане от Уулвс в дебюта на Гакпо

Ливърпул и Уулвърхамптън ще трябва още веднъж да се изправят в среща от третия кръг на ФА Къп, тъй като завършиха 2:2 на "Анфийлд". Крайният победител ще трябва да бъде определен на "Молиню" в преиграването. "Вълците" отстраниха тима на Юрген Клоп при последните им две срещи в Купата на Англия.

Двата тима изиграха атрактивен двубой, в който дебютира новото попълнение на мърсисайдци Коди Гакпо. Гонсало Гедеш откри резултата в 26-ата минута след груба грешка на Алисон, а Дарвин Нунес изравни в 45-ата минута. Мохамед Салах изведе "червените" напред в 52-ата минута преди влезлият като резерва Хий-Чан Хуан да се разпише в 67-ата минута. Попадение на гостите пък бе отменено девет минути преди края заради засада, но останаха съмнения дали е имало такава.

Ливърпул стартира на високо темпо, а дебютиращият Коди Гакпо бе сред най-активните. Нидерланският национал си освободи място за удар в петата минута, но вратарят на гостите Саркич се справи. Малко преди това Мохамед Салах бе спънат на границата на наказателното поле. Египтянинът стреля от отсъдения фал, пращайки топката над вратата.

Защитата на мърсисайдци за пореден път показа, че не е особено стабилна. Жоел Матип направи опасен дрибъл в наказателното си поле и загуби топката, но се реваншира като блокира удар на Гедеш. "Вълците" създаваха опасности и без помощта на съперника. Те обаче получиха подарък в 26-ата минута. Ливърпул имаше проблеми да изнесе топката и тя бе върната към Алисон. Вратарят опита да подаде на Александър-Арнолд, но по ужасяващ начин, тъй като Гедеш пресече подаването и насочи топката към опразнената врата.

След попадението тимът на Юрген Клоп не успяваше да създаде нищо в предни позиции, а гостите играеха все по-уверено. Алисон показа по-доброто си лице в 36-ата минута, когато отрази удар на Гедеш. Малко по-късно Адама Траоре стреля опасно от добра позиция, но прати топката покрай вратата.

Въпреки отличната игра на тима на Лопетеги ситуацията изглеждаше различно на почивката, тъй като Дарвин Нунес изравни в 45-ата минута. Великолепно подаване на Александър-Арнолд изведе уругваеца на отлична позиция. Нападателят показа, че не е повлиян от критиките за многобройните си пропуски от началото на сезона и елегантно завърши с нисък удар от въздуха.

След почивката Ливърпул имаше далеч по-голям контрол. В 52-ата минута мърсисайдци поведоха. Топката бе изпратена в посока на Салах, който бе в наказателното поле. Египтянинът бе в положение на засада при подаването, но защитникът на гостите Тоти игра с глава, което промени ситуацията. Топката стигна до Салах, който овладя и завърши технично.

"Вълците" можеха да изравнят в 56-ата минута, когато Рубен Невеш извед Аит-Нури зад защитата на домакините. Той обаче стреля право в Алисон и бразилецът се намеси решително. Нунес пък бе част от красива комбинация пред другата врата, която не завърши с удар.

Мърсасайдци доминираха в този период, но не се възползваха от това. Лопетеги направи тройна смяна и в игра влезе новото попълнение Матеус Куня, Матуес Нунеш и Хий-Чан Хуан. Малко по-късно две от резервите комбинираха и резултатът бе изравнен. След бърза атака топката стигна до Нунеш в наказателното поле, а той я насочи към Хуан. Неговият опит за удар бе отклонен в Матип, а топката по някакъв начин мина покрай Алисон и се озова в мрежата.

И двата отбора търсеха победен гол, но "вълците" бяха по-близо до това. В 81-ата минута Тоти прати топката в мрежата след разбъркване в наказателното поле. Попадението бе отменено след разглеждане с ВАР, въпреки че телевизионните повторения не убедиха, че футболист на гостите е бил зад защитата. Лопетеги бурно оспорваше решението, за което получи жълт картон. Едно от обясненията за решението от Англия бе това, че е имало кадър, който категорично да покаже дали е имало засада или не и затова съдиите са оставили решението на терена, а то бе вдигнат флаг на страничния съдия.

ЛИВЪРПУЛ - УУЛВЪРХАМПТЪН 2:2
0:1 - Гедеш (26)
1:1 - Нунес (45)
2:1 - Салах (52)
2:2 - Хуан (67)

Снимки: Imago