Ла Лига се завърна с атрактивен мач с четири гола и много положения

Жирона и Райо Валекано завършиха 2:2 в атрактивен мач от 15-ия кръг на подновената испанска елитна Ла Лига. Гостите повеждаха на два пъти, но домакините успяваха да се върнат в мача чрез две точно изпълнени дузпи.

Още във 2-рата минута гостите откриха резултата чрез Серхио Камейо. Защитата на Жирона допусна груба грешка, оставила нападателят на Райо на добра позиция и той не пропусна да се разпише.

В 34-та минута домакините получиха право на дузпа след нарушение на Франсиско Гарсия срещу Иван Мартин. След консултация с ВАР главният съдия Хорхе Фигероа посочи бялата точка и Валентин Кастеланос изравни за 1:1.

Райо Валекано върна аванса си в 63-та минута. Серхио Камейо даде отличен пас и Иси с отличен удар с левия крак направи безпомощен вратаря на Жирона Пауло Гасанига.

Жирона обаче не се предаде и отново изравни 13 минути по-късно. След опасна атака на домакините Флориан Лежюн игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди втора дузпа, която Сасу Сайц за 2:2. До края на мача никой от двата отбора не съумя да реализира победно попадение, като гол на Жирона в последните секунди бе отменено заради засада.

С това равенство и двата тима затвърдиха добрите си игри в първенството. Жирона записа пети пореден мач без загуба и се намира в средата на таблица на 12-ата позиция преди изиграването на останалите мачове. За Райо това пък бе седма поредна среща без поражение, като отборът е на 7-о място в класирането.