Нов провал за Клермон в Лига 1

В мач от 16-ия кръг на френската Лига 1 Лил спечели гостуването си с 2:0 на Клермон.

Възпитаниците на Пауло Фонсека не доминираха осезаемо, но владееха топката през повечето време и направиха по-чистите положения. Това им се отблагодари през втората част с попадения в 68-ата и 93-ата минути. Головете отбелязаха Анхел Гомес и Мохамед Байо.

Две минути преди второто попадение гостите останаха с човек повече след Максимилиано Кофрие получи втори жълт картон заради спъване.

С успеха Лил събра 29 точки и вече е само на две зад третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. За Клермон пък поражението беше второ по ред и задълбочи кризата в отбора, който не познава вкуса на победата от октомври насам. Тимът е с актив от 19 точки в средата на таблицата на десето място, но е само с 6 пункта пред 17-ия Брест който се намира в зоната на изпадащите.

Снимки: Imago