Камерун, Сенегал и Гана бяха близо, но Мароко успя - Африка с първи полуфиналист на Мондиал

Мароко написа златната страница на африканския футбол. "Лъвовете на Атлас" спечелиха с 1:0 срещу Португалия на четвъртфинала на Мондиал 2022 и станаха първият африкански отбор достигнал до топ 4 на света. В предишните първенства близо до това историческо постижение бяха Камерун, Сенегал и Гана, но те се разминаха с него.

Мароко нокаутира и Португалия и пренаписа историята на световните първенства

През 1990 година Камерун губи четвъртфинала в Неапол от Англия на Боби Робсън след продължения, въпреки че до 83-ата минута води с 2:1. След 12 години Сенегал на Бруно Метсу стигна до същата фаза в Япония, където обаче загуби след "златен гол" на турския нападател Илхам Мансъз. През 2010 година Гана стига до четвъртфиналите в ЮАР, но губи в драматичен мач от Уругвай след дузпи, като африканците пропускат и 11-метров наказателен удар в самия края на продълженията.

Снимки: Gettyimages