Десет от Чавдар нанесоха първа загуба на Марек

Отборът на Марек допусна първата си загуба в последния си мач за календарната година. Дупничани отстъпиха с 0:1 като гости на Чавдар (Етрополе) с гол в добавеното време на Христо Василев. През цялото второ полувреме тимът на Танчо Калпаков беше с човек повече, но това не му помогна.

Първата част на срещата предложи много разпокъсана игра без каквито и да било положения за попадение пред двете врати. Най-конфликтният момент дойде в самия край на полувремето. Тогава Калоян Радков от домакините влезе свирепо с бутоните в глезена на Веселин Любомиров с риск да го контузи.

От щаба на Марек скочиха, а след няколкоминутни разправии червен картон бе показан на Радков. Официални предупреждения видяха и хора от щабовете на двата тима. Секунди по-късно пък капитанът на Чавдар Николай Ботев извърши груб фал срещу Башлиев, което предизвика нови безредици на терена.

След почивката Марек взе диригентската палка в търсене на победата. Няколко удара отправиха Любомиров, Ганчев и Божилов. Златното положение за дупничани бе в 70-ата минута. Тогава при контраатака топката бе подадена на изключително удобна позиция на Башлиев, но защитникът вместо в мрежата, прати кълбото високо над вратата.

3 минути по-късно пък Веско Любомиров със страхотен шут разтресе гредата на Чавдар.

И когато мачът отиваше към нулево равенство, дойде мигът на етрополци. В добавеното време резервата Христо Василев ритна една топка от движение и я прати в мрежата зад Пламен Младенов, донасяйки победата на своите.

Така Марек остава на първо място в класиренето, но позволи на Чавдар да го доближи. Първенството на Югозападната Трета лига ще бъде подновено през февруари догодина.