С гол в последната секунда Шумен 61 победи Локомотив Горна Оряховица в дербито от мъжкото хандбално първенство

С гол в последната секунда на Бранимир Балчев защитаващият титлата си Шумен 61 победи носителя на националната купа и миналогодишен вицешампион Локомотив Горна Оряховица с 29:28 (14:14) в "Арена Бяла" в отложен мач от третия кръг на мъжкото хандбално първенство.

След драматичния успех в дербито шампионите продължават да водят в класирането с пълен актив от 14 точки, докато "железничарите", който допуснаха първо поражение през сезона, останаха на втората позиция с 8 точки, но имат и два мача по-малко.

Срещата беше много оспорвана с честа смяна на водачеството. Локомотивци успяха на поведат с 18:16 в 37-ата минута, но момчетата на Никола Карастоянов успяха да изравнят при 20:20, а в 49-ата минута дори поведоха с 24:23. "Желеничарите" обърнаха до 28:27 малко повече от две минути и половина преди края, но не успяха да удържат.

При 28:28 удар на Веселин Чакмаков от деветия метър при пасив беше блокиран от защитниците на Шумен 20 секунди преди сирената, а в последната атака Балчев стреля с изтичането на времето от дистанция, отличният до този момент в мача страж на "черно-белите" Георги Маринов не успя да реагира добре и само отклони леко топката, която влетя в горния ляв ъгъл на вратата му.