Кюстендил и Рилски спортист поделиха точките на "Осогово"

Отборите на Кюстендил и Рилски спортист си поделиха по точка след равенство 1:1 на "Осогово" в мач от Югозападната Трета лига Група Б. Двубоят от 18 кръг не разочарова неутралния зрител, като и двата тима имаха своите шансове.

Кюстендил започна с домакински натиск в началото на срещата, но вместо да поведе се озова назад в резултата след 16 минути игра. Павел Петков изведе гостите напред с хубав изстрел от около 20 метра. Минути след това последваха претенции за дузпа от страна на "Рилецо" за игра с ръка на Гроздин в наказателното поле, които не бяха уважени. Кюстендил отговори с пропуски на Марио Евтимов и Евгени Зюмбюлев, н ов крайна сметка двата тима се прибраха на почивка при 0:1.

Пре втората част Кюстендил тръгна масирано в предни позиции и заслужено успя да изравни в 54минута. Андреас загуби лесно топката в средата на терена, тя достигна до Марио Евтимов, който навлезе в наказателното поле и стреля. Майкъл Матев успя да избие, но Гогов довкара за 1:1.

Момчетата на Николай Николов0 отговориха с бърза контра, като опитният Радослав Василев пропусна от чиста позиция след центриране на Стефан Неделчев, а след това двамата си размениха ролите. Кюстендил от своя страна можеше да достигне и до пълен обрат в края на редовното време, когато юношата на клуба Димитър Терзийски нацели гредата с глава зад гърба на Матев.

След този двубой Кюстендил е втори с 31 точки, колкото има и Костинброд, но момчетата на Мартин Йорданов са с 3 мача в повече. Рилски спортист остава шести, като има 21 точки в актива си. Воставащият последен кръг преди зимната пауза Кюстендил има тежко гостуване на Гранит във Владая, докато Рилски спортист е домакин на Надежда (Доброславци).