Национал и Септември не се победиха в дербито на кръга при 15-годишните

Национал и Септември завършиха 1:1 в среща от 14-ия кръг на Елитната група до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на НСА и предложи много битка, придружена с добри отигравания.

След само две минути игра вратарят на гостите Иван Кехайов се наложи да спасява хубав удар по диагонала на Виктор Илиев. Последваха добри минути за Септевмри.

Малко след като измина четвърт час игра Венислав Михайлов отне топката в центъра на терена, напредна, след което изведе Йордан Аталъков, а той откри резултата.

Домакините отговориха в края на полувремето, когато хубав изстрел от пряк свободен удар на Кристиян Горянов бе зрелищно спасен от стража на септемврийци.

През втората част Национал вдигна темпото и стигна до изравняване в 44-ата минута. Отново главно действащо лице бе капитанът им Кристиян Горянов, който след самостоятелен пробив прати топката в мрежата.

Домакините опитаха да спечелят двубоя в края, но атаките им бяха добре спирани от защитата на Септември. Гостите можеха да спечелят и всички точки в края, но хубав удар на Димитър Челебиев мина на сантиметри от вратата.

Така срещата завърши без победител, което дава шанс на Лудогорец да увеличи преднината си на върха.