Марек спря серията на Балкан и се откъсна на върха

Марек победи Балкан с 4:1 у дома в среща от 16-ия кръг на Група “А” в Югозападната Трета лига. Балкан дойде в Дупница след серия от 10 поредни победи във всички турнири, но отново си намери майстора в Дупница.

Мачът на стадион „Бончук“ започна по перфектния начин за дупничани, които поведоха още във 2-ата минута. Тогава след корнер и центриране отдясно Боян Стойнев с глава прониза мрежата за 1:0. Балкан дочака своя миг и в 26-ата минута и след разбъркване в наказателното поле на противника Бонев изравни – 1:1. 3 минути по-късно при идентично положение гостите бяха близо и до втори гол, но този път вратарят Младенов спаси. След още 2 минути топката се удари в гредата на Балкан след рикошет при изпълнение на Близнаков. В 36-ата минута главният арбитър отсъди дузпа за Марек за игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Александър Близнаков направи 2:1.

Преломният момент дойде в 42-ата минута. Тогава вратарят на гостите Слави Матин излезе много напред, не успя да изчисти топката, а миг по-късно същото стори и защитата. От това се възползва Йорданов, който подаде на празна врата на Ганчев за 3:1.

15 минути след началото на второто полувреме Балкан изпусна чисто положение чрез Калоян Бонев. В 80-ата минута защитата на Марек сбърка фрапиращо, но Николай Миков вместо опразнената врата, намери страничната греда на домакините. Дупничани решиха всичко в 83-ата минута, когато Близнаков сервира топката на крака на Анжело Кючуков и младият нападател от въздуха красиво покачи на 4:1. Тук гардът на Балкан тотално падна и в 90-ата минута ботевградчани можеха да получат и пето попадение, но след солова изява на Любомиров топката се удари в гредата.

Така Марек вече има 35 точки в актива си и се откъсна на върха в класирането.