"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Чавдар (Етрополе) шокира Пирин, “орлетата” отлетяха от турнира за Купата

Третодивзионният Чавдар (Етрополе) поднесе може би най-голямата изненада в 1/16-финалите за Купата на България. Тимът Югозападната Трета лига надви с 2:0 елитния Пирин (Благоевград) и продължи напред в турнира.

Резултати и голмайстори за Купата, ясен е един четвъртфиналист

И двата гола за домакините от Етрополе отбеляза капитанът Николай Ботев. Първо в 11-ата минута той напредна необезпокояван отдясно и стреля в обратния ъгъл за 1:0. В 37-ата минута Ботев вкара втори гол, когато бе на точното място и в точния момент, за да направи добавка след удар на Ковальов - 2:0. Интересното е, че Пирин излезе с голяма част от титулярите си в тази среща, но въпреки това не успя да победи. През втората част “орлетата” не стигнаха до попадение и така отлетяха от турнира за Купата.

В миналия кръг Чавдар надви втородивзионния Беласица, а сега се справи и с тим от елита. В следващия кръг етрополци ще трябва да пътуват до Варна, за да премерят сили със Спартак. Двубоят е на 27 ноември от 13:30 часа.