Марица отстрани Хебър за Купата след голово шоу в Пловдив

Марица (Пловдив) стигна до една от изненадите в Купата на България, след като в изключително оспорван и изпълнен с голове мач елиминираха елитния Хебър с 4:2. Двубоят бе част от 1/16-финалите на турнира и бе атрактивен за публиката в Пловдив, като в двете полувремена паднаха по 3 гола.

Резултати и голмайстори за Купата, ясен е един четвъртфиналист

Още в 3-ата минута Ивайло Михайлов даде аванс на гостите след точен удар с глава, но само 8 по-късно Радослав Апостолов посрещна избита топка и със силен удар направи резултата 1:1. След 25-ата минута двубоят бе равностоен, но така се стигна д 44-ата минута, когато Вешев центрира от пряк свободен удар, а Домовчийски засече с глава и направи 2:1. В края на първото полувреме “пиратите” можеха да вкарат и трети гол, но удар на Аврамов с пета бе избит от голлинията, а след това при добавката отново защитник на Хебър се намеси, за да спре шут на Апостолов.

Все пак се стигна до 58-ата минута, когато Веселин Марчев се появи в игра и само няколко секунди по-късно отбеляза с глава. При центриране от корнер футболистът на Марица се извиси над защитниците на гостите и реализира. Головото шоу продължи и в 73-ата минута, когато Георги Търтов върна Хебър в мача и направи 3:2, но 3 минути преди края на редовното време пловдивчани решиха всичко. След хубава и бърза контраатака отново Марчев се оказа герой и реализира 4-то попадение за своя тим - 4:2.

Така втородивизионният отбор продължава напред в надпреварата и в следващия кръг ще домакинства на Арда, който по-рано днес победи Дунав.

Снимка: startphoto.bg