Арда потрепери, но продължи напред за Купата след успех над Дунав (Русе)

Арда се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България, след като се справи с Дунав като гост в първия кръг. Кърджалийци се наложиха с 2:1 на градския стадион в Русе и си осигуриха сблъсък с Марица (Пловдив).

Отборът на Александър Тунчев откри резултата още в 5-ата минута, когато точен бе Жуниор Палмарес. Гостите държаха инициативата, а второто им попадение падна след почивката. Иван Тилев удвои преднината на своя тим, след като измина час игра, и до голяма степен уби интригата в двубоя.

Резултати и голмайстори за Купата, ясен е един четвъртфиналист

Йордан Димитров обаче върна "драконите" в играта, разписвайки се в 83-ата минута за 1:2. Домакините се втурнаха на финален щурм в опит да вкарат срещата в продължения, но така и не успяха да стигнат поне до равенство.

В следващия кръг Арда гостува на Марица в Пловдив на 26 ноември (събота) от 13:30 часа.

Дунав (Русе) 1:2 Арда (Кърджали)
0:1 Жуниор Палмарес (5)
0:2 Иван Тилев (60)
1:2 Йордан Димитров (83)

Снимка: startphoto.bg