Комисията за Формула 1 на ФИА вече утвърди шестте трасета, на които догодина ще има спринтове в съботния ден от уикенда. Във Формула 1 залагат на това, че спринтовете ще увеличат популярността на спорта, но самите пилоти, включително и световният шампион Макс Верстапен, не са особено ентусиазирани от идеята за увеличаване бройката на 100-километровите надпревари.
В сравнение с този сезон догодина спринтовете стават два пъти повече, но според германското списание auto motor und sport, във федерацията се обсъжда голямото влияние, което имат спринтовете върху развитието на неделните надпревари.
Пример за това е „Имола”, където изпреварванията са трудни и колоната завършва така, както и стартира след спринта. Затова и сега се обсъжда възможността в уикендите със спринтове да има по две квалификации.
Ясно е къде ще са спринтовете догодина
Петъчната програма няма да се промени, но в събота ще има още една квалификация, която ще е след спринтовото състезание и резултатите от нея ще подредят стартовата решетка за неделя.
Перес вече съжалява за острите си коментари в Бразилия
Предполага се, че така пилотите ще са склонни да поемат повече рискове в спринтовете, а заради втората квалификация може да падне още една свободна тренировка от програмата през уикенда.
Верстапен поведе във втората тренировка в Абу Даби
Снимки: Gettyimages