Кметът на Русе връчи парична премия на еврошампионката по бокс Севда Асенова

Кметът на Русе Пенчо Милков награди европейската шампионка по бокс в категория до 48 килограма Севда Асенова. Тя получи парична премия и статуетка със символа на Русе - Паметника на свободата.

Асенова завоюва златния медал на първенството в Будва, Черна гора, състояло се през миналия месец. Във финала състезателката от боксов клуб "Русе" спечели с 5:0 съдийски гласа над италианката Роберта Бонати.

Асенова каза, че се чувства в отлична форма, а опитът й помага много, защото познава противничките си и с голяма част от тях вече се е срещала.

"Ти си голяма гордост за Русе и заслужено спечели титлата. Бъди все така вдъхновяваща", заяви кметът Пенчо Милков.

Той изрази признателност и към треньорите Съби Събев и Павел Сяров за безусловната подкрепа към Севда Асенова и останалите състезатели в клуба. Техен възпитаник е и младата надежда в мъжкия бокс Радослав Росенов, който е златен медалист от Европейското първенство по бокс до 22 години в Пореч (Хърватия), състояло се в началото на годината.