Португалия се позабавлява с Нигерия в отсъствието на Кристиано

Португалия демонстрира отлично настроение дни преди началото на Световното първенство. В последната си контрола възпитаниците на Фернадо Сантош разбиха Нигерия с 4:0. Голямата звезда на "моретлавателите" Кристиано Роналдо пропусна срещата заради стомашно разстройство.

Шоуто започна още в 9-ата минута, когато Диого Далот почти от аутлинията върна топката към Бруно Фернадеш, който я засече във вратата за 1:0.

След това в 35-ата минута футболис тна Нигерия игра с ръка в наказателното си поле и съдията даде дузпа за Португалия, а отново Бруно Фернандеш удвои от бялата точка.

Нигерия имаше шанс да се върне в мача, като в 79-ата минута също получи дузпа за нарушение на Далот, но Еманюел Денис пропусна наказателния удар.

Веднага след това Португалия довърши съперника с два бързи гола. Първо в 82-рата минута Рафаел Герейро подаде за Гонсало Рамос, който направи резултата класически. След това в 84-тата минута "мореплавателите" организираха красива атака. Герейро подаде за Жоао Феликс, който с пета продъжли към Рамос, а той изведе Жоао Марио на стрелкова позиция и халфът оформи крайното 4:0.

Така Португалия чака с приповдигнато настроение първия си мач от финалите в Катар. Той ще бъде срещу Гана на 24 ноември.