Канада срази Япония с гол дълбоко в добавеното време

Канада победи Япония с 2:1 в контролна среща между два от финалистите на Мондиала, играна в Дубай. Това беше последна среща за отборите преди старта на Световното първенство в Катар.

Японците откриха резултата още в деветата минута с попадение на Юки Сома, който се разписа за 1:0 след подаване от Гаку Шибазаки.

В 21-вата минута Стивън Витория реализира за 1:1.

Мики Ямане удари греда за Япония в 90-ата минута, а победният гол за Канада бе дело на Лукас Кавалини от дузпа в петата минута на добавеното време.

На вратата на канадците беше бившият страж на Лудогорец Милан Борян. Звездата на “кленовите листа” Алфонсо Дейвис пък не взе участие в срещата, защото не е в оптимална форма.

Тимът на Япония е в група Е на шампионата и ще започне участието си с двубой срещу Германия на 23 ноември, докато същия ден Канада ще играе срещу Белгия в група F.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!