Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

ВАР секна радостта на Ботев (Враца) в мъглата

Отборите на Ботев (Враца) и Септември завършиха наравно 0:0 в последния редовен мач от полусезона в efbet Лига. Срещата се игра сред гъстата мъгла на стадион “Христо Ботев”, като домакините могат да съжаляват повече, че не стигнаха до успеха, тъй като през втората част бяха по-активният тим и имаха повече положения за гол. Техен гол също така бе отменен пет минути преди края.

През първата част двата тима се вкопчиха в битка, като головите положения в мъглата не бяха особено много. Домакините имаха няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до удари. Гостите от своя страна пробваха няколко далечни удари, но извън целта.

Веднага след почивката Септември имаше чисто положение чрез Димитър Костадинов, но след това Ботев действаше значително по-активно. На няколко пъти опасни удари на Луис Фелипе и резервата Клери Сербер можеха да донесат преднина на тима, но или Шейтанов, или неточният мерник спасиха гостите.

Така се стигна до най-спорната ситуация в срещата. В 85-ата минута на мача домакините стигнаха до попадение. След удари първо на Мирослав Маринов, а след това и Сербер, които бяха спасени от Шейтанов, кълбото достигна до Ивайлов, който с плътен удар в долния ъгъл на вратата реализира. След намеса на ВАР обаче се оказа, че Браян Переа е бил в засада и докосва вратаря на гостите при ситуацията, заради което попадението бе отменено.

С поделените точки двата тима остават с еднакъв актив. Двата отбора имат по 15 точки и поделят 12-13 позиция. Тимовете ще трябва сериозно да подобрят представянето си през пролетта, за да запазят мястото си в елита.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0 СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ)

Състави:

БОТЕВ (4-2-3-1): 76. Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Луис Фелипе, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Варгас, 15. Маринов, 9. Генов, 91. Христов
Старши треньор: Д. Моралес
СЕПТЕМВРИ (4-2-3-1): 21. Шейтанов, 10. Чандъров, 8. Тодоров, 5. Георгиев, 25. Кабов, 9. Костадинов, 4. Арсов, 26. Миланов, 18. Колев, 11. Ачков, 7. Петков
Старши треньор: С. Петров

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца
НАЧАЛО: 17:00 часа