Септември (Симитли) победи Оборище като гост

Септември (Симитли) грабна трите точки след победа с 1:0 над Оборище (Панагюрище) като гост. Срещата бе част от 15-ия кръг на Група "Б" на Югозападната Трета лига. Това бе първа победа като гост за момчетата на Стефан Гошев през сезона, но тя дойде срещу пряк съперник за първата петица в групата.

Ситуацията за Септември първото полувреме стана много трудна, след като бяха направени две принудителни смени. На мястото на Милен Войнов в игра влезе Росен Петров, а Лъчезар Дафков бе заменен с Лазар Еринин. Автор на победното попадение стана капитанът Кристиян Михайлов. Бранителят вкара един от редките си голове.

В класирането Септември е на 5-то място с актив от 17 точки, а Оборище вече е на осма позиция с 15 пункта. В следващия кръг отборът от Симитли приема ФК Кюстендил, а Оборище пък е гост на Рилски спортист.