Черноморец (Бургас) и Гигант не излъчиха победител в дербито на Югоизток

Черноморец и Гигант не излъчиха победител в дербито от 17-ия кръг кръг на Югоизточната Трета лига. На стадиона в Долно езерово съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

По този начин "акулите" остават четвърти във временното класиране с 34 точки. Тимът на Георги Мечечиев пък се изравни с лидера Несебър, който обаче утре приема дубъла на Берое.

Гостите изиграха силно първо полувреме и успяха да поведат в 33-ата минута. След като защитниците на Черноморец на няколко пъти не успяха да изчистят топката от собственото си наказателно поле, Аурел Мусай нанесе удар, топката рикошира в противников играч, заблуди Шейтанов и влетя в мрежата му за 0:1.

През втората част "акулите" излязоха преобразени и натиснаха сериозно своя съперник. Това доведе до изравнително попадение в 63-ата минута. Вратарят изрита силно напред топката. Тя бе овладяна от Григор Долапчиев, който се освободи в наказателното поле от защитник и намери долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В самия край на мача бургазлии можеха на три пъти да стигнат и до пълен обрат. В две от ситуациите обаче вратарят на Гигант направи страхотни спасявания. В последните секунди пък Петър Патев не успя с глава да насочи топката в опразнената врата.