Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Силен Айнтрахт не даде шанс на Хофенхайм

Айнтрахт (Франкфурт) продължи убедителното си представяне от началото на сезона и надигра състава на Хофенхайм с 4:2 като домакин. Мачът бе от програмата на 14-ия кръг на германската Бундеслига

Домакините започнаха силно още от първите минути и реализираха три попадения до почивката. Само 6 минути след първия съдийски сигнал Джибрил Соу откри резултата след асистеция на Камада. Две минути по-късно със самостоятелна акция Рандал Коло Муани покачи за 2:0. Третият гол пък отбеляза защитникът Ерик Ебимбе

Хофенхайм се опита да не стане безучастен срещу канонадата към вратата си и върна един гол в 37-мата минута чрез Кристоф Баугартнер.

Гостите продължиха пробуждането си и след почивката, когато с бързо попадение на  Озан Кабак намалиха преднината на Айнтрахт на само един гол.

Домакините се съвзеха бързо от шока и не позволиха частичен обрат на цифровия развой в срещата. Муани продължи доброто си представяне и след гола през първата част, блесна с асистенция в 56-ата минута, когато комбинира с Йеспер Линдстрьом, който направи резултата 4:2 за Айнтрахт

След гола “орлите” не допуснаха нов пробив и пропуснаха нови възможности, с които да направят победата си по-внушителна.

С успеха Айнтрахт събра 26 точки, запази четвъртото си място в класирането на Бундеслигата и се намира само на 5 пункта зад лидера Байерн

Междувременно Хофейнхайм се намира в “златната среда” - на десето място с 18 точки, на по седем и от зоната на изпадащите, и от квотите за Европа. Мачовете до края на годината ще бъдат определящи за този отбор накъде ще поеме и за какво ще се бори през пролетния дял на шампионата.

Снимки: Gettyimages