Гол от съблекалнята не помогна на Аугсбург срещу Айнтрахт

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) осъществи обрат за успех с 2:1 при гостуването си на Аугсбург в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците останаха без победа в последните си шест мача във всички турнири, като за този период имат четири загуби и две ремита.

Домакините поведоха с гол от съблекалнята, след като Мергим Бериша се разписа с удар по земя още в 32-рата секунда на мача. Гостите обаче също не се забавиха с възстановяването на равенството, като го направиха още в 13-ата минута, когато капитанът Себастиан Роде завърши с гол чудесна контраатака на тима. В 49-ата минута ВАР отмени дузпа в полза на “орлите”. Те все пак стигнаха до пълния обрат в 64-ата минута, когато Ансгар Кнауф беше точен след изпълнение на корнер.

Така Айнтрахт се движи на петата позиция в класирането с актив от 23 точки, а Аугсбург е 13-и с 14 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages