Световният и европейски шампион Норвегия продължава без грешка на Евро 2022

Световният и европейски шампион Норвегия продължава без грешка на първенството на Стария континент по хандбал за жени.

Скандинавките надделяха категорично над Унгария с 32:22 (14:12) в последния си мач от група "А" в Любляна и завършиха на първото място в класирането с пълен актив от 6 точки.

Вилде Ингстад се разписа осем пъти, а момичетата на Торир Хергейрсон наваксаха колебливо начало и изоставане от 6:9 в 18-ата минута, като още до почивката стигнаха до обрат. В средата на второто полувреме норвежките вече водеха с 23:16, а малко преди края авансът им за първи път достигна и 10 гола при 30:20.

Унгария също се класира за втората фаза като трети отбор в групата с актив от 2 точки.

В другата среща от групата Хърватия измъкна 26:26 (14:12) срещу Швейцария с гол на Катарина Павлович 2 секунди преди края и завърши на второто място с 3 точки. Швейцарките, които водеха с 26:24 минута и половина преди сирената не успяха да удържат и с 1 точка останаха последни, заради което отпаднаха от надпреварата.