Норвегия с втора победа на Европейското по хандбал за жени, Дания също записа успех

Световният и европейски шампион Норвегия постигна втора победа в група „А“ на Европейското първенство по хандбал за жени в Словения, Република Северна Македония и Черна гора. Турнирът продължава до 20 ноември.

Норвежките надделяха над Швейцария с 38:21 (19:9) в Любляна и оглавяват временното класиране в групата, като си осигуриха място в следващия етап. Това бе 14-а поредна победа за Норвегия на Европейско първенство.

За швейцарките поражението бе второ от двата им мача до момента и те остават четвърти, последни в подреждането. Унгария и Хърватия са с актив от една победа и една загуба, съответно на второ и трето място.

Стине Бредал Офтедал реализира 6 гола за успеха на Норвегия, докато за Швейцария с 5 попадения се отличи Миа Еменегер. Вратарката на Норвегия Катрин Лунде изравни рекорда за най-много мачове на Еврошампионати – 54, който до момента бе еднолично притежание на французойката Сираба Дембеле.

В среща от група „В“ Дания победи Сърбия с 34:21 (18:11) в Целе и постигна първи успех на шампионата. Датчанките са втори в класирането с победа и загуба до момента. Сръбкините остават без победа на четвъртото място. Лидер е тимът на Швеция с две победи, а трети са словенките една победата от две срещи.

Сара Иверсен отбеляза четири попадения за Дания, а за Сърбия 6 гола вкара Йована Стоилкович.