Волфсбург продължи серията си с бой над Майнц 05

Отборът на Волфсбург записа убедителен успех с 3:0 като гост на Майнц 05 в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Така “вълците” са в серия от седем мача без загуба във всички турнири, която се състои от четири победи и три равенства.

В 33-тата минута Патрик Вимер откри резултата с воле след изпълнение на корнер. В 70-ата минута Максимилиан Арнолд изпълни пряк свободен удар, при който траекторията на топката изненада противниковия вратар, който допусна тя да завърши в мрежата му. В 84-тата минута Якуб Камински изведе Боте Баку, който със своя изстрел оформи крайното 3:0 в полза на гостите. Резултатът можеше да бъде и по-различен, но гредите спряха по един удар на двата тима.

Така Волфсбург събра 17 пункта и се изкачи на 11-ата позиция в класирането, където Майнц 05 е с позиция по-нагоре и с точка повече.

Снимки: Gettyimages