Стар тийм и Шуменска крепост са големите победители от последното за годината Държавно по кикбокс

Завърши последното за годината Държавно първенство по кикбокс. От 28 до 30 октомври зала „Сила“ в Пловдив бе домакин надпреварата в стиловете Пойнт файтинг, лайт контакт, киклайт контакт и К1.

В леките стилове – файтинг, лайт контакт и киклайт контакт - с общ актив от 51 златни, 34 сребърни и 25 бронзови медала шампион стана СК "Стар тийм", който е първенец по отличия и в трите стила по отделно. Второто място с 18 златни, 15 сребърни и 11 бронзови медала зае СК "РАДУЛОВ", а трети в общото класиране се нареди СК "МАСАРУ" с 14 златни, 10 сребърни и 12 бронзови отличия.

В тежкия стил К1 първото място зае СК "Шуменска крепост" със спечелени 7 златни и 4 сребърни медала. Домакините на състезанието от СК „БУЛТРАС“ се наредиха на второ място с 5 златни, 4 сребърни и 3 бронзови отличия, а трети остана СК "ВОКИЛ" – 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал.

Почетната купа на Бултрас "ИНСА ОЙЛ" бе връчена на Симеон Станчев - шампион при юношите старша възраст до 63,5 килограма в стил К1.

По време на Държавното първенство бяха наградени и всички 69 медалисти от Световното първенство за кадети в Йезоло (Италия). Както е известно, на планетарния шампионат страната ни зае историческото първо място в комплексното класиране по медали със спечелени 28 титли, 22 сребърни и 19 бронзови медала.

Организатор на състезанието бе пловдивският клуб "БУЛТРАС", съвместно с Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.