Левски губи Попето поне за 4 мача

Атакуващият футболист на Левски Ивелин Попов ще бъде аут от терените за поне четири мача. Това означава, че бившият капитан на националния отбор ще се завърне в игра за сините за 1/16-финала за Купата на България срещу Вихрен (Сандански) в края на ноември. Най-оптимистичните предвиждания са, че Попето може да се възстанови за двубоя със Славия на 19 ноември, но за момента прогнозите са, че това няма да се случи. Плеймейкърът е получил мускулна травма при равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) в последния кръг, когато реализира попадението за сините.

Контузията му попречи да тренира с тима от началото на седмицата. Тя се е оказала по-сериозна и Ивелин Попов почти сигурно ще пропусне следващите двубои на Левски в първенството с ФК ЦСКА 1948 Сф, Черно море, Спартак (Варна) и Славия. След домакинството в събота на сините им предстои по-дълга визита в морската ни столица. Първо столичани ще изиграят в сряда отложения мач с моряците от четвъртия кръг на шампионата, а четири дни по-късно ще гостува и на соколите. Между двубоите тимът няма да се прибира в София, а ще остане на лагер в града. След тези срещи Левски посреща Славия, като спортно-техническият щаб на сините се надява, че дотогава Ивелин Попов ще бъде възстановен.

Бившият капитан на националния отбор страдаше от контузия и преди началото на сезона, след като получи травма по време на контролата с Академия Пандев. След като се възстанови, Попето изигра десет двубоя за сините в първенството, като престоя на терена 595 минути, отчитайки се с две попадения и същия брой асистенции. Вчера Ивелин Попов навърши 35 години, като бе поздравен от клуба, съотборниците му и БФС.