Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Астън Вила прегази Брентфорд веднага след раздялата с Джерард

Астън Вила разби Брентфорд с 4:0 в мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. Това бе първи мач за домакините след уволнението на Стивън Джерард и те бяха водени от временния наставник Аарън Данкс. Те излязоха преобразени и напълно надиграха лондонския си съперник, а по този начин спечелиха едва третата си победа от началото на кампанията. Леон Бейли успя да открие резултата още във 2-ата минута, а впоследствие Дани Ингс (7’, 14’) и Оли Уоткинс добавиха още три гола.

Бирмингамци започнаха вихрено двубоя и още до 7-ата минута те вече имаха преднина от две попадения. Още във втората минута Леон Бейли получи от Дъглас Луис, освободи се и откри за 1:0. Около пет минути след това отново бившето крило на Байер проби по лявото крило и пусна успоредно, а там Дани Ингс отблизо прати топката в мрежата за втори път.

В 13-ата минута Астън Вила получи дузпа за нарушение при корнер срещу Тайрън Мингс. Зад топката застана Дани Ингс и в 14-ата минута домакините вече водеха с три гола преднина. След третото попадение постепенно играта се поизравни и “пчеличките” успяха да изнесат играта в малко по-предни позиции.

Така се стигна до последните няколко минути от първата част, когато домакините отново вдигнаха оборотите и отново успяха да създадат няколко опасни положения пред Давид Рая.

Играчите на временния наставник Аарън Данкс вкараха четвърто попадение в 59-ата минута, когато Оли Уоткинс се нуждаеше от три последователни удара, за да се разпише в крайна сметка във вратата на бившия си тим за 4:0.

С тази победа Астън Вила събра 12 точки и се изкачи до 14-ото място в подреждането, а Брентфорд пък е 10-и с две повече.

Снимки: Imago