България завърши на трето място в отборното класиране на Европейското първенство по бокс за жени в Будва

Българският национален тим зае трето място в отборното класиране на Европейското първенство по бокс за жени в Будва (Черна гора).

Националките спечелиха един златен, два сребърни и един бронзов медал от шампионата.

Севда Асенова е европейска шампионка!

Севда Асенова взе златото в категория до 48 килограма.

Венелина Поптолева завоюва сребро на Европейското по бокс

Сребърни отличия завоюваха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз спечели Станимира Петрова (54 кг).

Станимира Петрова остана с бронз на Европейското първенство

Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Светлана Каменова осигури трети финал за България

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското първенство. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред българките са още боксьорките на Украйна с 27 точки.

СНИМКИ: startphoto.bg