Даниел Николов се класира за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в чешката столица Прага

Даниел Николов се класира за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в чешката столица Прага с награден фонд 5000 долара и си осигури минимум бронзов медал.

Поставеният под номер 8 българин победи третия в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан с 18:21, 21:18, 21:16 за 69 минути.

Николов загуби първия гейм, но стигна до успеха в следващите два. Във втората част той взе четири поредни точки в края, за да изравни резултата. В третия гейм българинът изоставаше с 13:16, но направи серия от 8:0 за обрат и крайната победа.

По-късно днес в спор за място на финала Николов ще срещне номер 1 в схемата Виктор Свендсен от Дания.