Реал Мадрид се разправи с опашкаря в Ла Лига

Испанският шампион и лидер в Ла Лига Реал Мадрид продължи с почти безупречното си представяне през сезона, след като записа убедителна победа с 3:0 при визитата си на опашкаря Елче в двубой от междинния 10-и кръг на испанския елит. Федерико Валверде (11’), Карим Бензема (75’) и резервата Марко Асенсио (89’) бяха авторите на попаденията за „лос бланкос“, като също така бяха отменени още три гола на тима поради засади.

Карло Анчелоти извърши само две промени в стартовия си състав след триумфа в Ел Класико с 3:1 над Барселона. Антонио Рюдигер беше титуляр за сметка на Ферлан Менди и така Дейвид Алаба беше изместен вляво на отбраната. Другата промяна беше свързана с появата на Родриго по десния фланг на атаката и така Федерико Валверде беше изместен в халфовата линия за сметка на Орелиан Чуамени. На върха на атаката отново беше носителят на „Златната топка“ Бензема, а триото в нападение беше допълнено от Винисиус Жуниор. Домакините пък бяха подредени в защитното 5-4-1, като Лукас Бойе беше единственият им атакуващ играч.

Още в 6-ата минута Бензема откри резултата за "лос бланкос", но попадението му бързо беше отменено заради засада на асистиралия му Винисиус. Пет минути по-късно Карлос Клерк изби удар именно на французина малко пред голлинията. Атаката обаче продължи и така Валверде се разписа с шут от дъгата на наказателното поле за поредния си гол от далечно разстояние през сезона. Малко след това Родриго падна в наказателното поле, но съдията дори не се замисли дали да посочи бялата точка. В 20-ата минута Хосе Моренте стреля след центриране от корнер, но го направи неточно.

Шест минути след това Алаба вкара красив гол след негови двойни подавания първо с Валверде, а след това и с Бензема, но ВАР отмени попадението заради засада на нападателя. Домакините отговориха с опасен изстрел на Николас Фернандес, който обаче беше избит от Андрий Лунин в корнер. След неговото изпълнение Бойе също пробва мерника си, но вратарят улови топката. В 42-рата минута мачът беше прекъснат заради нужда от медицинска помощ на трибуните, но играта беше подновена след само три минути.

Втората част започна с възможност пред Бойе да се разпише, но волето му от добра позиция се оказа разочароващо. В 61-вата минута Бензема прати топката в противниковата мрежа, но и този негов гол беше отменен поради засада на асистиралия му Даниел Карвахал. В 68-ата минута Едгар Бадия улови слаб удар на Родриго, но така или иначе щеше да бъде маркирана засада на Бензема. Две минути по-късно Клерк стреля с глава от упор, но Лунин съумя да избие топката в корнер.

В 75-ата минута Бензема комбинира с Родриго и с шут по земя отбеляза нов гол, който този път беше признат за редовен. В 88-ата минута резервата Есекиел Понсе пропусна да вкара почетно попадение за домакините. За сметка на това само минута по-късно Асенсио оформи крайния резултат с точно воле след центриране на Родриго.

Така Реал Мадрид събра 28 точки от 30 възможни и увеличи аванса си на върха на 6 пункта преди мача на втория Барселона срещу Виляреал. Елче остана закотвен на дъното с едва 3 точки в актива си.

ЕЛЧЕ - РЕАЛ МАДРИД 0:3

0:1 Валверде (11')

0:2 Бензема (75')

0:3 Асенсио (89')

Елче: Бадия, Моренте, Паласиос, Верду, Бигас, Клерк, Мия, Маскарей, Гути, Фернандес, Бойе

Реал Мадрид: Лунин, Карвахал, Милитао, Рюдигер, Алаба, Валверде, Кроос, Модрич, Родриго, Бензема, Винисиус

Снимки: Gettyimages