ЦСКА - София превзе "Коматево" и върха в efbet Лига

ЦСКА - София надигра с 1:0 Ботев (Пловдив)  като гост в отложен мач от петия кръг на efbet Лига и оглави класирането в елита. Единственото попадение вкара Дюкенс Назон в 72-ата минута след точно изпълнена дузпа.

Пловдивчани трябва доста да съжаляват за поражението, тъй като през първата част нацелиха греда чрез Рабеи, техен футболист пропусна очи в очи с Бусато, а Ману предотврати попадение в "червената" врата, избивайки шут на съотборника си Етоо.

17 Ботев (Пловдив) - ЦСКА - София

Всички положения за "канарчетата" бяха през първата част. След почивката футболистите на Саша Илич се съвзеха, възползваха се няколко поредни грешки на противника в средата на полувремето и в крайна сметка измъкнаха трите точки.

Срещата започна равностойно, а в 14-ата минута Жеферсон отправи първия удар в мача, който излезе покрай дясната греда. Постепенно Ботев взе инициативата и отговори с много чисто положение в 30-ата минута. Ману изведе Рабеи очи в очи срещу Бусато, но стражът на гостите изби изстрела на "жълто-черния" футболист.

Само 120 секунди по-късно пловдивчани пропуснаха втора възможност. Домакините комбинираха бързо след изпълнение на фал, а "червената" отбрана проспа ситуацията. Топката стигна до Етоо, който стреля от 11 метра и топката влизаше в мрежата, но уцели намиращия се пред голлинията Ману, което предотврати попадението за Ботев.

В 44-ата минута пред пловдивчани се откри още една възможност, когато Ману за момент се озова сам срещу вратаря, но се засуети, бранителите на гостите го настигнаха и му отнеха топката. Секунди по-късно Рабеи нацели дясната греда директно от корнер.

На почивката Илич смени Шагоян с Назон. Именно таранът пропусна първото чисто положение за гостите. То дойде в 51-ата минута, в която хаитянинът преодоля двама противникови състезатели пред наказателното поле на пловдивчани, озова се очи в очи с Ханкич и шутира по диагонал, но в аут.

След 65-ата минута Ботев видимо отпадна и започна да допуска доста грешки при разиграванията, от което се възползва ЦСКА - София. В 72-ата минута Етоо направи глупаво нарушение при безобидна ситуация срещу резервата Марселино на границата на наказателното поле и Ивайло Стоянов посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Назон, който без проблем реализира - 0:1.

След гола играта се изнерви, на няколко пъти футболисти на двата отбора влизаха в разправии и срещата стана накъсана. Това облагодетелства гостите, които лесно удържаха своята преднина, а трите точки ги качиха на върха в efbet Лига, с една повече от втория ЦСКА 1948.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 0:1

0:1 Дюкенс Назон 72 д.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 3. Конате, 4. Генев, 7. Брахими, 10. Току, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 23. Тонев, 28. Ману, 44. Пунчец

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 6. Петров, 15. Вион, 3. Жеферсон, 19. Турицов, 21. Юга, 8. Шопов, 7. Линдсет, 23. Шагоян, 28. Морено

Снимки: Владимир Иванов