Реал Мадрид се измъкна в последната секунда от загуба срещу Шахтьор

Шахтьор (Донецк) бе на косъм да поднесе една от изненадите и победи гостуващия Реал Мадрид, но в крайна сметка двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Резултатът бе открит от Олександър Зубков (46’) в първите секунди на втората част, а в последните такива на добавеното време Антонио Рюдигер (90’) възстанови равенството. Попадението на германския бранител бе много важно, защото благодарение на него си гарантираха участие в следващата фаза.

Срещата бе изиграна във Варшава, където Шахтьор играе домакинските си двубои от турнира през тази година поради войната, която Русия води срещу Украйна.

Двата тима изиграха доста постно първо полувреме, в което нямаше особено много емоции за феновете по трибуните, но през вторите 45 минути привържениците видяха две попадения и доста повече положения пред двамата вратари.

Мадридчани владееха инициативата в началото на двубоя, но първият удар в рамките на вратата дойде едва в 19-ата минута, когато Бензема опита да стреля, но Трубин спаси.

В минути играчите на Игор Йовичевич успяха да изнесат играта в по-предни позиции за няколко минути, но постепенно гостите отново се настаниха в полето на Шахтьор. Двата тима обаче не успяваха да достигат до реални опасности, тъй като бранителите действаха прецизно.

Карим Бензема записа нов опасен удар на своята сметка в 36-ата минута, когато стреля в долния ляв ъгъл, но стражът се намеси и спаси, Отново той се оказа последна пречка и пред Родриго минута по-късно, когато бразилският флангови играч нахлу в наказателното поле, но не сполучи.

От другата страна Шахтьор на няколко пъти опита да осъществи бързи нападения, но Начо и Антонио Рюдигер се намесваха авторитетно и не даваха възможност на играчите в оранжево да достигат до изстрели.

Украинският тим откри резултата след само 34 секунди игра в началото на второто полувреме, когато Богдан Михайличенко проби отляво, след което центрира и там Зубков с глава простреля Лунин за 1:0.

Играчите на Карло Анчелоти опитаха да отговорят мигновено, но Чуамени стреля покрай вратата след корнер минута след попадението. В 51-ата минута и Бензема също отправи неточен удар. В 57-ата минута италианският специалист пусна в игра Лука Модрич и Винисиус в опит да усили натиска спрямо домакините.

В 65-ата минута украинските играчи бяха много близо до второ попадение, когато те осъществиха бърза атака и Ласина Траоре бе изведен сам срещу врататаря, но Лунин излезе добре и го затвори, но нападателят все пак успя да стреля, но нацели горната греда. Две минути след това Зубков също стреля опасно и отново стража на гостите трябваше да се намесва решително, за да не се стигне до ново попадение.

В следващите минути мадридчани се настаниха пред наказателното поле на Шахтьор, но символичните домакини бяха добре групирани и не позволяваха създаването на сериозни опасности пред своята врата. Реал Мадрид получи една от по-чистите си ситуации за попадение в 87-ата минута, когато Лукас Васкес центрира много добре отдясно, а топката бе засечена от Винисиус само на няколко метра пред голлинията, но бразилецът я прати над горната греда.

Голът за “лос бланкос” падна в последните секунди на първоначално обявеното добавено време, когато Тони Кроос центрира, младият вратар на домакините Анатолий Трубин излезе неразчетено и бе изпреварен от Антонио Рюдигре, който с глава прати топката в мрежата за 1:1. При попадението двамата се сблъскаха много сериозно и впоследствие трябваше да получават доста време лекарска помощ.

С тази спечелена точка мадридчани продължават да оглавяват групата с 10 точки, а Шахтьор се намира на трето място в подреждането с 5 точки и продължават да имат добри шансове за класиране в следващата фаза.

Снимки: Imago