46 победи за българските кикбоксьори на Световното за кадети до 19 години в Италия

Националите по кикбокс постигнаха 46 победи на Световно първенство за кадети до 19 години в Йезоло (Италия).

България участва с 93 кикбоксьори в различните стилове и категории.

От тях четирима се класираха на финал в своята категория в тежките стилове на ринг, а 10 българи са на полуфинал на ринг и продължават борбата за медалите днес.

В леките стилове на татами страната ни излъчи четирима финалисти до момента, а 37 състезатели са на полуфинал в своите категории и стилове.

Българските финалисти на ринг са Мариян Петков (лоукик 86 кг), Теодора Тодорова (лоукик +70), Емануел Огнянов (юноши младша възраст лоукик 75 кг) и Марио Аржанов (юноши старша възраст до 54кг фулконтакт), а на татами - Борис Петков, Лъчезар Иванов, Ивана Иванова и Александра Милушева.

Шампионатът на планетата ще приключи в събота, като ръководството на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай има за цел да бъде в призовата тройка на общото класиране.

В Йезоло участват 1926 състезатели от 62 държави, които ще спорят за отличията в общо 2566 различни стилове и категории.